Labdarúgó Super Liga - 22.forduló
Facebook , Twitter , VK , Forum
Slovan - DAC 0-1
2.462 - néző (640 vendég)

Egy 21 éves, dunaszerdahelyi járásbeli férfit a Tomášik utcáról, egy 20 esztendős magyarországi férfit pedig a meccs után, a stadionról vittek be a rendőrök. Kihallgatásukat követően mindkét személy szabadon engedték.
További két szurkolóra helyszíni bírságot szabtak ki.

(Diósgyőriek kiírása, ők is ott voltak ,és még sok magyar brigád is.)

Women's Handball - NB I.
Facebook , Twitter , Forum , Vk
2015.03.13.
DVSC - Békéscsaba 32-29
1.700 - néző

- 22 embert előállítottak, 5 ember ellen további eljárás lesz .
- Debreceniek behúztak 2 csabai drapit ,3.-at nem sikerült .

Ultras Debrecen beszámolója :
A hétvége közeledtével kézilabda mérkőzés került megrendezésre a Hódosban, ahol a gyűlölt viharsarkiak érkeztek. 1700 néző, remek hangulat és egy telt B szektor fogadta a kivonuló csapatokat. Arról már szót sem ejtünk, hogy a vendégeknek ezúttal sem sikerült időben megérkezni.

A találkozó első perceiben nehezen lendültünk bele, 1-2 gólos előny a Csabánál, csak a félidő derekán fordult a kocka. Jó perces pihenőik azonban voltak a csapatoknak, hiszen egy kis akcióra is sor került. Egy társunk a lilák közvetlen közelét élvezve tépte le a Stormcorner lepedőt, és már tapadt is rá a szeku, no meg a lilák is kezelésbe vették a kordonokat, elkezdték a szokásos műbalhét, amit régebben Halason és Szegeden is bemutattak már... Egyre többen és több oldalról érkezett a segítség a sorainkból, de az elbarikádozott vendégtáborhoz csak páran fértek oda, többen a szekuval birkóztak, és bevonult a készenléti is. A vége drapéria bukása a csabaiaknál és kiürített vendégszektor. Sokan már most telesírják az internetet az esettel kapcsolatban. 20 emberrel 3 molinóval elindulni szép, csak az ilyen esemény benne van és lehet vele számolni. Legközelebb majd mérlegelnek a srácok.

A szektorba visszatérve folytattuk, ahol abbahagytuk. A létszámnak megfelelő hangerővel zengett a csarnok, amit pár lengetőssel dobtunk fel. Egyébként egy külön kétrudassal is kedveskedtünk a liláknak( "bad boys..." ). 2002-es fennállásuk óta elhagytak már pár transzparenst, most épp nálunk landolt egy.

A meccs utolsó perceiben extázis, őrület és a kibaszott pokol! Az utolsó másodpercekben egy védekezést követően parádés góllal tettük fel az i-re a pontot! A koreográfia már sejthető innentől: közös éneklés a csapattal, ünneplés még hosszú-hosszú percekig! Soha rosszabb meccset, soha rosszabb napot!

NB I. :

A FEB az Újpest - Pécs mérkőzéssel kapcsolatban az Újpestet, mint visszaesőt, szurkolóinak lelátón történt rendzavarása és tárgyak játéktérre dobálása miatt 100.000 Ft forint pénzbüntetés megfizetésére, továbbá a soron következő 3 hazai bajnoki mérkőzésén a kötelezően előírt rendezői létszám 20-20 fővel történő felemelésére és ezen mérkőzéseken 1-1 szövetségi ellenőr fogadására és eljárási költségeik viselésére kötelezte.

A FEB az FTC - Győr mérkőzéssel kapcsolatban az FTC-t, mint visszaesőt, szurkolóinak megbotránkoztató rigmusok bekiabálása (az ellenfél szidalmazása) miatt 100.000 Ft forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezte.

A FEB a DVSC – Újpest mérkőzéssel kapcsolatban a DVSC-t, mint visszaesőt, szurkolóinak megbotránkoztató rigmusok bekiabálása (az ellenfél szidalmazása) miatt 100.000 Ft, az Újpestet, mint visszaesőt, szurkolói részéről több alkalommal, visszatérően elhangzó, megbotránkoztató rigmusok bekiabálása (az ellenfél szidalmazása) miatt 50.000 Ft forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezte.

NB III. :

A FEB a Kisvárda – Szolnok mérkőzéssel kapcsolatban a Kisvárdát szurkolóinak rendzavarásai (asszisztens lelocsolása és napraforgóval történt megdobálása) miatt 100.000 Ft forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezte.

Érdekességek :

Nézőszámos statisztika most is elmarad ... talán jövőhetire már fog az időnkből jutni reá...

Best moments :
_________________________________________________________________________________

Észrevétel ,ha valamely adat nem egyezne meg ,illetve vannak olyan képeitek,videótok amelyek még nem kerültek ki kérem küldjétek el !.

bidebidibide@gmail.com vagy Facebookon az üzenetre rákattintva .

3 esemény szinte egy időben ezen a szép szombati napon, 3 részre szakadt Fradisták.
A Tábor, Szkenneresek, és a Kézilabda szerelmesei.

A stadionban avagy, hogy kell egy mérkőzést hangulat nélkül lejátszani, könyvet olvasni, kólát inni, hamburgert zabálni, arcot festetni... Bár az utóbbi nem a leglényegesebb szembe tűnő dolog, de nagy-vonalakban nézzük csak meg, hogy mi volt bent és kint.

Ezzel egy időben az EHF Kupán .
Ligeti Egység is szolidaritást vállalt a táborral és az első 5 percet csendesen nézték.

(Labdarúgó szakosztályunk vezetésének szurkoló-ellenes döntéseivel természetesen MI sem értünk egyet. Ugyanakkor női kézilabda csapatunk egy időben játszik nemzetközi mérkőzést a Ferencváros szervezett szurkolói csoportjai által meghirdetett demonstrációval. A mérkőzésen jelen leszünk. Azonban hisszük és valljuk, hogy a Ferencváros tábora, nem bontható Foci, Kézi, vagy éppen Jégkorong szurkolókra.)

Képek : fradimob.hu , nso.hu , lendvaifoto.com , Tibcsi Fotó

Fradimob :
A halhatatlanok egyik tagja erősködött a kerítés mögül...

A Ferencváros-Győr mérkőzésen sem lehetett ott a Tábor, de a kitiltás ide, NNI oda, a közösség újra találkozott a Népligetben.

A mérkőzés második félidejére átsétáltak a stadionhoz,hogy kintről jelezzék, ők mindig a csapattal,klubbal lesznek.
Várható volt,hogy egyesek mindent megfognak tenni annak érdekében, hogy a Tábort lejárassák, botrányt generáljanak.

A stadionhoz érve a kerítés másik oldalán, a security és a rendőrség mögül a klub által fizetett szurkolói csoport, a Halhatatlanok egyik tagja, az "Olasz" névre hallgató köcsög elkezdte provokálni a Tábor tagjait. A válasz pirotechnika és üvegzápor volt, amit a Tábor vezetői gyorsan leállítottak.
"Olasz", annak idején több csoport körül is megfordult, csicskáztatták nem egyszer, majd ki lett közösítve. Az elmúlt években olasz börtönben is volt, legalábbis ezt terjeszti magáról.

Kb. 10év után pár hónapja került elő újra, és csatlakozott a Halhatatlan nevű formáció 6 fős legénységéhez. Azt hallani,hogy a 15ezer eurós indulóösszegből ő sem kapott, viszont a belépőt nem kell vásárolnia, így ingyen cipelheti a klub által csináltatott zászlókat.
Úgy látszik a vérében a csicskáskodás, és ez már nem is fog változni.

A történet része,hogy a Fradi Secu második embere F.Pál volt az,aki visszarángatta "Olaszt" és visszaküldte a szektorba.

2015.02.27. MTK BUDAPEST - PAKS 3:1
KÉP#1 , KÉP#2

2015.02.28. SZOMBATHELYI HALADÁS - DVTK 1:1

2015.02.28. FELCSÚTI AKADÉMIA - DVSC 0:1
2015.02.28. NYÍREGYHÁZA - BUDAPEST HONVÉD 2:0

2015.02.28. KECSKEMÉT - LOMBARD PÁPA 3:2
KÉP#1 (1050 néző hivatalosan, valós :2-vel ..)

NB I. :

A FEB a Puskás Akadémia - DVSC mérkőzéssel kapcsolatban a Puskás Akadémiát rendezési hiányosságok miatt írásbeli figyelmeztetésben részesítette.

A FEB az Újpest sportszervezettel szemben fegyelmi eljárást rendelt el az Újpest – PMFC mérkőzésen történt rendzavarással kapcsolatban.